Zapraszamy na OSE GDAŃSK 2023

Szanowni Państwo,

przed nami XI edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2023. Szczyt tradycyjnie odbędzie się w Gdańsku w dniach 5 – 6 czerwca 2023 r. w Muzeum II Wojny Światowej. Tematem przewodnim spotkania będzie:

 

BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE EUROPY – REWIZJA EUROPEJSKIEJ POLITYKI ENERGETYCZNEJ

Już po raz jedenasty  pragniemy zaprosić czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu na Szczyt Energetyczny do Gdańska. Podczas najbliższej edycji wśród poruszanych zagadnień odniesiemy się do reorganizacji Europejskiej polityki energetycznej jako konsekwencji wojny w Ukrainie i sankcji nałożonych na Rosję. Tegoroczna dyskusja będzie koncentrowała się wokół aktualnych zagadnień obejmując nowe źródła dostaw surowców dla Europy, wpływ sankcji na gospodarki państw członkowskich, embargo na surowce energetyczne z Rosji jako czynnik przyspieszający proces transformacji energetycznej i odejście od tradycyjnych źródeł wytwórczych na rzecz OZE. W palecie zagadnień nie zabraknie tematów związanych z inwestycjami w produkcję zielonego wodoru, dalszym rozwojem offshore, transformacją sektora ciepłowniczego, nowymi założeniami ustawy wiatrakowej czy inwestycjom w infrastrukturę krytyczną. Rozwój i innowacyjność jako niekwestionowane elementy budowy niezależności energetycznej na przykładzie przemysłu energetycznego, paliwowego i gazowego  nadal będą towarzyszyć przewidzianym debatom.

OSE Gdańsk to nie tylko możliwość wymiany doświadczeń, ale także poznania nowych trendów w energetyce, innowacyjnych technologii wykorzystywanych w przemyśle oraz rozwiązań służących zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego. Podczas Szczytu ponownie zostaną wręczone statuetki „Bursztyn Polskiej Energetyki” wyróżnienia, którą otrzymują  osoby, firmy, instytucje lub samorządy za działania, które w sposób szczególny przyczyniły się w ostatnim czasie do rozwoju polskiej energetyki.

Gorąco zapraszam,

Krzysztof Karaś
Prezes Europejskiego Centrum Biznesu

ecb-newsletter